Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Beylikdüzü İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü
Derneği / İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında ;


Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı, esenliği için çalışmakta bulunabilir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Önderimiz, Ebedi Baş İzcimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kurulduğu 05/11/2014 tarihinden beri BİDOSK, çatısı altındaki zengin bilgi, beceri ve deneyim birikimine sahip liderleriyle, evrensel değerlerden ödün vermeden; Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek amacını güden, ilkeli ve emin adımlarla ilerleyerek yeni çağın getirdiği inovatif bakış açısına sahip ,ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsüne katkı sağlayacak yaratıcı ve eleştirel düşünen, işbirliğine açık çocuk ve gençler yetiştirmeyi amaç edinmiş gönüllü çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.

Evrensel ölçekte izcilik, çocuk ve gençlerin başarısızlık duygusunu korkmadan yaşayabilecekleri ve bu duyguyu çok rahat başka bir yöne kaydırabilecekleri ortamlarla etkileşime geçebilecekleri yegane faaliyettir. Geleceğin dünyasında her tür fırsata sahip olabilmeleri için bugünün modern çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek standartlarda planlanmalar, uygulamalar ve projeler yapılabilmelidir. İşte ‘’İZCİLİK METODU’’ bunu sağlayabilecek tüm dinamiklere sahiptir. Bu operasyonel çatı altındaki donanımlı lider ekibi ile birlikte BİDOSK, faaliyetlerini kesintisiz sürdürmektedir. Amacımız;

Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyet’in kazanımlarını koruma yolunda, bilimsel düşünme ve sorgulama yetilerini geliştiren, insan haklarına ve doğaya saygılı, yaşam ve eğitim için çözüm üretebilen çocuk ve gençler yetiştirebilmektir.

Bu süreçte sizleri de aramızda görmek, bizleri çok mutlu edecektir.

bidosk@aif.org.tr
Beylikdüzü İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği