Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

İzcilik Kitabı Burada

         
   
         


GERÇEK İZCİLERE NE OLDU? ASIL ÇOCUKLAR NEREDE, NE YAPIYOR?

İZCİLİK: BİR MEMLEKET MESELESİ

Türkiye’de İzcilik 109 yaşında. OSMAN BALCIGİL bu uzun soluklu gençlik hareketinin 54 yılına bizzat tanıklık etti. Sadece bu nedenle bile, yazdığı ve adını İZCİLİK: BİR MEMLEKET MESELESİ koyduğu çalışma büyük önem taşıyor.

Kimileri spor zannetse de otuz sekiz milyon üyesiyle İzcilik, dünyanın üzerine titrediği bir kurum. Beraberinde, kuşkusuz dünyanın en anlamlı iyilik hareketi.

Baden Powell tarafından kurulduğu 1907 yılından bu yana, İzcilik sıradan çocuk ve gençleri becerikli, yetenekli, ahlaklı, vicdanlı, adalet duygusuyla bezeyen, hasılı kelam iyi birer birey haline getirmeye çabalıyor.

O zaman “iyi” kelimesinin üzerinde durmamız, anlamında mutabakat sağlamamız şart.
Öyle ya “iyi” nedir? Kime “iyi” denir?

Yirmi yıl öncesine kadar Türkiye İzciliğinin “iyi” tarifiyle dünyanınki aynıydı.
Bir başka deyişle ülkemizde uygulanan İzcilik ile evrensel İzcilik değerleri paralellik arz ediyordu.

Yaklaşık yirmi yıldır tersi oluyor!
Peki, gerçek İzcilik ve İzcilere ne oldu?
Asıl çocuklar nerede, ne yapıyor?

OSMAN BALCIGİL’in kaleme aldığı İZCİLİK: MEMLEKET MESELESİ'nde geçen yirmi yıl boyunca Türkiye’de İzciliğin yaşadığı savruluşları ve bir avuç genç İzci liderinin verdiği “değerleri koruma mücadelesini” okuyacaksınız.

Ülkemizin güzide kurumlarının başında gelen İzcilik için kendinizi üzülmeye, kızmaya, kaygılanmaya ve beraberinde sevinmeye, umuda kapılmaya hazırlayın.

ÖNEMLİ NOT: Kitabın dağıtımı ANADOLU İZCİLİK FEDERASYONU tarafından yapılmaktadır ve bütün geliri İzcilik için kullanılacaktır. Edinebilmek için şu adrese başvurabilirsiniz: izci@aif.org.tr