Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Misyon ve Vizyon

   
         
 

İzcilik 100 yılı aşkın bir süredir yaşayan, bu arada dünyadaki gelişmelerden yararlanarak sürekli olarak kendisini yenileyen bir sistemdir.

Anadolu İzcilik Federasyonu (AİF) gerek İzciliğin içinden yetişen kadroları (İzci Liderleri) gerekse çeşitli eğitim süreçlerinde aktif rol alan profesyonel eğitimcilerin verdikleri katkılarla oluşan bir program doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. ​

AİF'nin ana hareket noktası şüphesiz İzci Töresi, Andı ve Selamı. Bu üç önemli felsefi bakış ışığında, çocukları daha mutlu, doğanın içinde yaparak ve yaşayarak üreten bireyler, toplum liderleri haline getirmeye çalışıyoruz.

Bu yolda kullandığımız anahtar kelimeler şunlar:

1- Yalnız olmadığını bilen, ülkesine, ailesine, arkadaşlarına, birlikte faaliyet gösterdiği İzci Kardeşleri'ne BAĞLILIK hisseden çocuklar yetiştirmek.

2- Çocuklarımızı İzciliğin en temel prensiplerinden biri olan ÖNDERLİK duygusunu tadan, bunu gündelik hayatına da taşıyan bireyler haline getirmek.

3- Çağdaş dünyanın anahtar kavramlarından biri olan GELİŞİM'i her zaman göz önünde bulundurmalarını sağlamalarına katkıda bulunmak.

4- Ailesini ve içinde yaşadığı toplumunu önemseyen, İzci Kardeşliği çatısı altında BÜYÜME'yi, çoğalmayı hedeflemelerini sağlamak.

5- Ve bütün bunları yaparken toplumların ve dünyanın tarih boyunca ürettiği DEĞERLER'in neler olduğunun farkına varmak ve onları yüceltmek.

AİF "65 yaşında bir çınar" olmanın verdiği avantajla, GELENEKTEN GELECEĞE, İZCİLİK RUHU İLE BEZELİ bir köprü kuruyor.

1955 yılında kurulan, Türkiye'nin ilk sivil toplum örgütlerinden biri olan Türkiye İzciler Birliği'nin (TİB) devamı olan AİF, çağdaş gelişmelere ayak uydurmayı beceren bir kurum olarak, 21. Yüzyılın İzciliği'ni çocuk ve gençlerimizle buluşturuyor.

Tam da burada, çalışmalarımıza yön ve hız veren en temel unsurun GILWELL METODU olduğunu burada bir kez daha ifade etmemiz gerekiyor.

Hiçbir ırk, milliyet, din, dil, cinsiyet ayrımı gözetilmeden gerçekleştirdiğimiz İzcilik çalışmalarımızla, ülkemizin çocuk ve gençlerini hak ettikleri en iyi noktaya getirmek için İzcilik yapıyoruz ve herkesi bu çalışmalara katkı vermeye davet ediyoruz. ​